zavrieť

MENU

O nás

SPÄŤ NA Značka

Súčasnosť

Vitana je modernou potravinárskou firmou, ktorá v súčasnej dobe zamestnáva okolo 700 pracovníkov.

V marci 2013 sa stala súčasťou nórskeho nadnárodného koncernu Orkla ASA – lídra na škandinávskom trhu značkových potravín. Jej aktuálne portfólio tvorí viac ako 300 druhov výrobkov vyrábaných v Byšiciach, Varnsdorfe a Roudnici nad Labem.

Krátke predstavenie spoločnosti Orkla:

Spoločnosť Orkla ASA, kótovaná na burze v nórskom Osle, patrí k popredným spoločnostiam vyrábajúcim značkový spotrebný tovar v oblasti potravín a drogistického tovaru v severských štátoch. Ďalej sa angažuje v realitnom biznise, v oblasti hliníkových výrobkov a finančných investícií. Orkla sa strategicky zameriava na rast aktivít súvisiacich so značkovým spotrebným tovarom. Na konci roka 2012 mala 28 000 zamestnancov a jej ročný obrat činil 30 miliárd NOK.

V oblasti značkového spotrebného tovaru, kde Orkla pôsobí, jej väčšinou patrí prvé či druhé miesto na trhu. Hlavná časť portfólia sa nachádza v Škandinávii a pobaltských krajinách, aj keď významné postavenie má tiež v niektorých kategóriách v Rusku, Indii, Rakúsku, Poľsku a Českej republike. Prostredníctvom divízie potravinových ingrediencií je taktiež významným dodávateľom mnohých európskych pekární. Spoločnosť Orkla je jednou z najstarších obchodných konglomerácií v Nórsku. Jej začiatky sa datujú do doby pred viac ako 350 rokmi.

Portfólio výrobkov Vitana

Vitana sa špecializuje predovšetkým na dehydrované a predpripravené potraviny a ochucovadlá. Väčšina ľudí má túto obľúbenú značku spojenú najmä s polievkami. Súčasné portfólio je však oveľa širšie a zahŕňa hlavne výrobky, ktoré pomáhajú nielen s varením, ale aj s pečením.

Okrem tradičných dehydrovaných polievok ponúka tiež instantné polievky, hotové jedlá, instantné hotové jedlá, bujóny, tekuté ochucovadlá, omáčky, minútky, korenie a koreniace zmesi. Ďalšiu kategóriu tvoria Prílohy, kam patrí ryža, strukoviny, cestoviny, knedle a zemiakové výrobky. Vitana je rovnako silnou značkou v sladkej kategórii, ktorú tvoria múčniky a prípravky na pečenie.

Výrobné závody

V súčasnej dobe prevádzkuje spoločnosť Vitana výrobnú činnosť v troch lokalitách v Českej republike – v Byšiciach, vo Varnsdorfe a v Roudnici nad Labem. Zatiaľ čo v prevádzkach vo Varnsdorfe (korenie a koreniace zmesi) a v Roudnici nad Labem (ryža a strukoviny) ide o relatívne jednoduché výrobné technológie spočívajúce v mletí, miešaní a balení, v byšickom závode (polievky, bujóny, hotové jedlá, tekuté ochucovadlá ) sa nachádza unikátne technologické riešenie nielen v rámci Českej republiky.

Rozdiely v technologickej náročnosti výrob v jednotlivých závodoch však neznamenajú rozdiely v požiadavkách na kvalitu produkcie. Každá prevádzkareň spĺňa štandardy pre potravinársku výrobu na úrovni požiadaviek materského koncernu, preto je napr. v Roudnici nad Labem balená ryža pre nórsky a švédsky trh, vo Varnsdorfe sa vyrába korenie a koreniace zmesi tiež pre Škandináviu, a byšická prevádzkareň vyrába pre zahraničných zákazníkov z oblasti retailu či cateringu.

  • PRODUKTY

  • RECEPTY

  • AKTUALITY

  • KONTAKTY

Naše webové stránky vložia súbory cookie do vášho prehliadača alebo zariadenia, pokiaľ máte túto funkciu v nastavení prehliadač aktivovanú.
Tieto súbory cookie používame k zlepšeniu funkčnosti týchto webových stránok, analýzam a pre záujmovo orientovanú reklamu.

PREČÍTAJTE SI VIAC ZAVRIEŤ